6 marka ve 458 model
Bugün: 365 model görüntülenmesi

14 Maddede Kilo Almanın Yolları

3
2015  modelleri, 14 Maddede Kilo Almanın Yolları
Kilo vermek isteyen insanlar kadar kilo almak için uğraşan bayanların sayısı da az değil. Kilo almakta vermek kadar büyük bir sıkıntı olabiliyor bazıları için. Bunun için uzman diyetisyenlerin tavsiylerini sizler için toparladık ve size 1 ayda 10 kilo aldırabilicek bir yazı hazırladık. Bu yazıdakilerin tümünü uyguladığınızda cılız ve ince vücudunuzu istediğiniz kiloya çıkarabileceksiniz. 1 Ayda 10 Kilo Almanın Yolları için bu maddeleri dikkatlice okuyup uygulamalısınız. İşte kilo almanın basit yolları.

1. Öğün Miktarınız Yüksek Olsun

Zayıflamak isteyenler öğün miktarını düşürürler. Kilo almak istiyorsanız mutlaka öğün atlamayın bilhassa kahvaltılarınız, kaşar, peynir, bal, tereyağı, ekmek türevleri gibi kalorisi yüksek gıdalardan oluşsun. Ara öğünlerinizde de sevdiğiniz kilo yapan, kalorisi yüksek gıdalardan yiyin, bu sayede kısa sürede kilo alacaksınız. Kalorisi yüksek yiyecek listesinden oluşan, kalori cetvelini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bu yemeklerden seçmeniz sizin yararınıza olucaktır.

2. Kalori Defteri Edinin

Tıpkı kilo vermek isteyenlerin uyguladığı gibi, kilo alma planınız varsa sizde kalori defteri tutmalısınız. Yüksek ve bu liste yanınızda olsun hep. Bu listeden sevdiğiniz yiyeceklerden oluşan ana ve ara öğün hazırlayın kendinize. Başka bir deyişle bir nevi kendi kendinizin diyetisyeni olun, kendinizi sürekli olarak kontrol edin, kilo almak, vermeye kıyasla akılalmaz kolay ve zevkli, çeşit çeşit yiyeceklerden yoksun pek çok aşırı kilolu kadın varken, kendinizi şanslı görebilirsiniz. Çünkü onlar sevdiklerinden mahrum bir yolla kilo verirken siz sevdiğiniz şeylerin fazlasını alarak amacınıza ulaşıcaksınız. Sizes 8, 12 and 14.

3. Az Hareket Edin

Hareket edebilmemiz için enerjimizi yiyeceklerden alırız. Yiyecekler sayesinde vücudumuz günlük yapılması gereken işleri için yakıt sağlamış olur. Başka bir deyişle yiyecekler vücudun yakıtıdırlar. Yemek yememize rağmen az hareket ettiğimizde bu aldığımız kaloriler yakılamaz ve vücutta yağ olarak depolanır. Kilo almak isteyen kişiler, istedikleri kiloya kavuşana kadar, kalorisi yüksek besinlerden tüketip, performans gerektiren işlerden uzak dursunlar. Kalori Alım Miktarını Artırın Günlük perhiz listenize almanız gereken kaloriye 500 kalori ilave etmek dahi işinizi görecektir. 500 kalori alımı zor bir miktar değildir. Normal yemeğinizi yiyin ve buna ilave, ara öğününüze bu miktarlarda kalorisi yüksek olan gıdalardan ilave edin, bu kuruyemişte olabilir, çikolatada. İnternet yardımıyla kalorisi yüksek gıdalar olarak aratıp, sevdiğiniz yiyecekleri günlük gıdalarınıza ilave edip kısa müddette kilo alabilirsiniz.

4. Meyve Suları Kilo Aldırıyor

Kilo almak isteyenler tükettiği gıdalara, midelerinde mesele yoksa, soda ilave etmelidir. Sadece birkaç soda birkaç yüz kalori mananına gelir. Soda sevmem diyorsanız, meyve sularıda işinizi görebilir, meyve sularında şeker ilavesi yaptıklarından, yüksek kalori demektir ve sıhhatli bir şekilde kilo almanıza yardımcı olurlar. Günlük olarak, portakal suyu, limonata, veya katı meyve sıkıcağından sıkıp hazırlayacağınız sebze ve meyve sularını içmek, bunları ara öğünde içmek, size kısa müddette kilo aldıracaktır. Geç Saatte Yemek Yiyin Diyetisyenlere göre zayıflamak isteyen kişiler akşam 7’den sonra yemek yemeyin, kilo yapar diye bildiriyor. Kilo almak isteyenler bu ikazı dikkate alıp, akşam yemeklerini geç saate bırakmalıdır, geceleyin uykuda hareketsiz bir konumda olduğumuzdan kalori yakım miktarı düşüktür. Geç saatlerde yediklerinize size kilo olarak geri dönecektir. Tansiyon veya rastgele bir sıhhat sorununuz yoksa, geç saatlerde peynirli makarna, sütlaç, etli pilav gibi kalorisi yüksek karbonhidratlı yiyecekler yiyebilirsiniz.

5. Proteince Zengin Gıdalar Tüketin

Kilo almayı çok istiyorsanız, aldığınız protein miktarını artırın. Proteinlerde de kalorisi yüksek olanları seçenek edin. Süt, peynir, ekmek, makarna gibi proteinler yüksek kalorili ve yüksek protein yüklü gıdalardır. Proteince yüksek olup, her mutfakta bulunabilecek gıda listesi ise şu şekildedir: kilo aldıran yiyecekler

6. Yağlı Yiyecekler Yiyin

Kilo vermek isteyen kişiler yağlı yemeklerden, yağlı yiyeceklerden kaçınır, kilo almak isteyenlere teklifimiz bunun zıddı, hem sıhhatli hem de hızla kilo aldıran bir metotta yemeklerinizdeki zetinyağı ve tereyağı oranını artırın. 1 fincan sızma zeytinyağı 1920 kalori içerir, yemelerinizde hoşlanmıyorsanız, salatanıza ilave edebilir, zeytinlerinizin olduğu tabağın içine koyup banabilirsiniz.

7. Kalorisi Yüksek Aperatiflere Devam Edin

Günlük ana öğün miktarınız en az 3, ara öğün miktarınızda 2 olsun. Bu ara öğünlerde atıştırmalıklarınız ekmeğe süreceğiniz; gibi sağlıkla ve hızla kilo alacağınız gıdalardan oluşsun. Sağlıklı, sağlıksız farketmez, acele kilo almalıyım diyorsanız, hamburger, pizza, hamur işleride size kilo aldırcaktır. İnce bir dilim pizza 300 kalori içerir, ki bu çok yüksek bir miktardır.

8. Süt Tüketin

Sütü seviyorsanız, büyük bir bardak çikolatalı süt size yüksek kalori geticektir. Sadece süt değil, milkshakelerde, özellikle meyveli olanları yüksek kalori içerirler. Gün boyu canınız çektikçe bunlardan tüketerek hızla kilo alabilirsiniz. Fıstık veya Fındık Ezmesi Yiyin Fıstık ve fındık ezmeleri kilo almak için müthiş bir seçenektir, bilhassa yüksek oranda fındık fıstık eşdeğer tatlılar yüksek kalori ve enerji sağlar. Aynı gün içinde birkaç yemek kaşığı yiyin, ki ay nihayetinde istediğiniz kilodan fazlasını dahi almış olarak bulabilirsiniz kendinizi.

9. Haftada 2 Sefer Dondurma Yiyin

Ne güzel bir tavsiye değil mi:), lezzetli ve kalorisi yüksek bir tavsiye bu. Dondurma muhtevanında bulunan şeker, meyve, süt gibi besleyici maddeler sayesinde hem sıhhatli hem de enerjisi yüksek bir gıdadır. Hem damak tadınıza hitab edecek, hem de size hızla kilo aldıracaktır bu teklifimiz.

10. Kahvaltınız 2 Öğünden Oluşsun

Bir kahvaltı yerine, iki kahvaltı yapın. Sabah 7 gibi ilk kahvaltınızı yapın ve ikincisini öğle yemeğinden önce 10-10buçuk gibi yapabilirsiniz. Her üç saatte bir yemek yemek size fazladan kalori kazandırmak demektir. Bu vaziyet size sıhhatle kilo aldıracaktır. 14 maddede kilo almanın yolları

11. Porsiyonlarınız Büyük Olsun

Kilo almak istiyorsanız porsiyon miktarını artırın. Herkes küçük bir tabakta az bir yemek koyarken, sizin tabağınız büyük ve yemeğinizin miktarı fazla olsun, burda dikkat edilmesi gereken şey doyduktan sonra yemeyin, doyduktan sonra yemek, uzuvlarımıza büyük tahribatta bulunur, bunun yerine kalorisi yüksek muhtevalı gıdalar doldursun, porsiyon tabağınızı.

12. Karbonhidratlı Gıdalara Yönelin

Makarna, pasta çeşitleri, ekmek, tereyağı, krem peynir gibi yüksek karbonhidrat içeren besinler, kilo vermek isteyenlerin düşmanı, kilo almak isteyenlerin arkadaşıdır. Hızla kilo almak istiyorsanız bu karbonhidratlı gıdalardan bolca tüketin, kilo vermek isteyip veremeyin bayanların hayallerini gerçekleştirmişte olursunuz.

13. Meyve ve Sebze Tüketin

Kalorisi yüksek kiraz, armut, portakal, muz gibi gıdaları gün süresince tüketmek, size kısa müddette ve sağlıklı bir şekilde kilo aldıracaktır. Meyvelerin çoğunda şeker oranı olarak yüksek olur, özellikle kokteyl meyve suları vitamin, enerji ve kalori deposudur. Susadığınız vakit su ihtiyacınızı bu içeceklerle gidermek, kısa müddette size kilo aldıracaktır.

14. Diyetisyene Gidin

Pekçok çare tecrübe ettiniz lakin kilo alamıyorsanız, diyetisyene gidin ve bu durumun altında yatan biyolojik nedeni araştırın. Hormonal nedenler, parazitlerin vücudu işgali, asabiyet gibi nedenler zayıflığın başlıca nedenlerindendir. Hastalığınız saptayıp, rehabilitasyon olduğunuzda kısa müddette kilo almaya başladığınızı.
Extended essays submitted in a group 1 or group 2 language must be written in that language, with the exception?
But as the requirements for common core state standards go into www.paper-writer.org place, more districts in many states are going to be confronted with the issue